Ognisko Sycharowskie w Opolu – Parafia św. Jacka, ul. Tysiąclecia 11

Parafia
Spotkania w Parafii św. Jacka w Opolu, ul. Tysiąclecia 11 - w ostatni piątek miesiąca. Rozpoczynamy o 17:30 adoracją Najświętszego Sakramentu. O 18:30 odprawiana jest Msza Św. w intencji ratowania małżeństw, a po Mszy spotykamy się w salce za kościołem.
W pierwsze soboty miesiąca odbywają się spotkania Grupy Wsparcia.
Opiekunami duchowymi Ogniska są ks. Paweł Dubowik i ks. Dawid Kontny. W każdy czwartek możliwość rozmowy indywidualnej z ks. Pawłem Dubowikiem po uprzednim umówieniu się telefonicznie pod nr 503 373 271 lub pdubowik@wp.pl .
Parafia św. Jacka‎ >>>
Stowarzyszenie OPP

W spotkaniu w dniu 31.01 udział wzięli: Kasia, Bolek, Ewelina, Ania, Ewa, Dorota, Tomek, ks. Dawid. Ze względu na nieobecność liderki (Rekolekcje dla Liderów i Moderatorów w Niepokalanowie) spotkanie prowadził Bolek. Nawiązał do wykładu DSW „Duch Święty w codziennym życiu chrześcijanina” dr Elżbiety Wiater.

Ks. Dawid zwrócił uwagę, że dar Ducha Św. jest prezentem otrzymanym w sakramencie bierzmowania i trzeba z niego korzystać, a nie chować do szuflady. Warto rano przywoływać Go aktem strzelistym – „Przyjdź Duchu Święty”.

Rozmawialiśmy o czytaniu Pisma Świętego, różnych interpretacjach i przekładach.

Wszystko to przy pysznej kawce i herbatce oraz cieście przyniesionym przez Bolka, z okazji  obrony pracy jego córki 🙂

GADU-GADU >>

Tu pod ww. linkiem możemy się dzielić różnymi informacjami związanymi z działalnością Ogniska.
Kronika