Ognisko Sycharowskie w Opolu – Parafia św. Jacka, ul. Tysiąclecia 11

Parafia
Spotkania w Parafii św. Jacka w Opolu, ul. Tysiąclecia 11 - w ostatni piątek miesiąca. Rozpoczynamy o 17:30 adoracją Najświętszego Sakramentu. O 18:30 odprawiana jest Msza Św. w intencji ratowania małżeństw, a po Mszy spotykamy się w salce za kościołem.
W pierwsze soboty miesiąca odbywają się spotkania Grupy Wsparcia.
Opiekunami duchowymi Ogniska są ks. Paweł Dubowik i ks. Dawid Kontny. W każdy czwartek możliwość rozmowy indywidualnej z ks. Pawłem Dubowikiem po uprzednim umówieniu się telefonicznie pod nr 503 373 271 lub pdubowik@wp.pl .
Parafia św. Jacka‎ >>>
Stowarzyszenie OPP

Na spotkanie w dniu 16 grudnia przybyli: Basia, Dorota, Miecia, Aniela, Ola, Irek, Bolek, Danusia, Marzena, Agata, Gosia, Janek, Krzysiek, ks. Paweł, ks. Andrzej oraz gość specjalny – ks. prof. Piotr  Morciniec.

Przy miłej, przedświątecznej atmosferze, pierniczkach, owocach poruszaliśmy bardzo trudne tematy. Najpierw  każdy krótko przedstawił swoją sytuację, by nasz gość mógł nas poznać trochę bliżej. Później wywiązała się dość burzliwa dyskusja o Sycharze, związkach niesakramentalnych, adhortacji  amoris laetitia. W krótkim czasie spotkania nie dało się wyczerpać tematu, który wzbudza wiele emocji, ale mieliśmy możliwość dotknięcia go z różnych punktów widzenia. Marzenka uprzedziła ks. Piotra, że za jakiś czas postara się znowu go zaprosić na nasze spotkanie.

 

 

GADU-GADU >>

Tu pod ww. linkiem możemy się dzielić różnymi informacjami związanymi z działalnością Ogniska.
Kronika