Ognisko Sycharowskie w Opolu – Parafia św. Jacka, ul. Tysiąclecia 11

Parafia
Spotkania w Parafii św. Jacka w Opolu, ul. Tysiąclecia 11 - w ostatni piątek miesiąca. Rozpoczynamy o 17:30 adoracją Najświętszego Sakramentu. O 18:30 odprawiana jest Msza Św. w intencji ratowania małżeństw, a po Mszy spotykamy się w salce za kościołem.
W pierwsze soboty miesiąca odbywają się spotkania Grupy Wsparcia.
Opiekunami duchowymi Ogniska są ks. Paweł Dubowik i ks. Dawid Kontny. W każdy czwartek możliwość rozmowy indywidualnej z ks. Pawłem Dubowikiem po uprzednim umówieniu się telefonicznie pod nr 503 373 271 lub pdubowik@wp.pl .
Parafia św. Jacka‎ >>>
Stowarzyszenie OPP

W spotkaniu, na temat dziękowania i okazywania wdzięczności, uczestniczyli: Marzena, Janek, Zenia, Kinga, Maryla i Kazik, Bolek, Jarek, Dorota, Danuta, Danusia, Agata, Ola oraz ks. Andrzej

Po przeczytaniu przez Olę Charyzmatu Wspólnoty, Marzenka opowiedziała o międzynarodowej konferencji, w której uczestniczyła: „Amoris laetitia – ewolucja czy rewolucja w nauczaniu Kościoła katolickiego o małżeństwie?”

Przeczytała również fragment książki „Jezus mówi do Ciebie” z dnia 25 listopada. Następnie Kinga podjęła temat narzekania, koncentrowaniu się ludzi na bolączkach, zamiast na szukaniu dobra. Wywiązała się dyskusja na temat potrzeby wdzięczności w stosunku do bliskich osób za drobne gesty, prace. Ważna jest także umiejętność przyjmowania darów, podziękowań. Często nawet to co wywołuje w nas smutek, żal, także jest darem – np. nasze kryzysy, bo dzięki nim rozwijamy się, stajemy się lepsi. Rozwijamy się dzięki cierpliwości i wiedzy. Ksiądz Andrzej wyjaśnił, że  umiejętność dziękczynienia, dziękowania, okazywania wdzięczności powoduje, że sami stajemy się darem dla Boga, a przez to potrafimy otworzyć się na innych ludzi (słowo Charis/kharis znaczy: 1.łaska, 2. dziękczynienie).

Tradycyjnie ostatnie spotkanie – grudniowe odbędzie się nie w ostatni piątek miesiąca, tylko jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia – tym razem 16 grudnia 2016r.

GADU-GADU >>

Tu pod ww. linkiem możemy się dzielić różnymi informacjami związanymi z działalnością Ogniska.
Kronika