Ognisko Sycharowskie w Opolu – Parafia św. Jacka, ul. Tysiąclecia 11

Parafia
Spotkania w Parafii św. Jacka w Opolu, ul. Tysiąclecia 11 - w ostatni piątek miesiąca. Rozpoczynamy o 17:30 adoracją Najświętszego Sakramentu. O 18:30 odprawiana jest Msza Św. w intencji ratowania małżeństw, a po Mszy spotykamy się w salce za kościołem.
W pierwsze soboty miesiąca odbywają się spotkania Grupy Wsparcia.
Opiekunami duchowymi Ogniska są ks. Paweł Dubowik i ks. Dawid Kontny. W każdy czwartek możliwość rozmowy indywidualnej z ks. Pawłem Dubowikiem po uprzednim umówieniu się telefonicznie pod nr 503 373 271 lub pdubowik@wp.pl .
Parafia św. Jacka‎ >>>
Stowarzyszenie OPP

W spotkaniu udział wzięli: Marta, Kinga, Janek, Marzena, Andrzej, Irek, Zenia, Gosia, Dorota, ks. Andrzej.

Tematem spotkania było rozważanie Ewangelii z dnia spotkania – J2, 1-11.

Ks. Andrzej udzielił wyjaśnień na pytanie „Dlaczego pierwszym cudem Pana Jezusa było takie prozaiczne wydarzenie jakim jest przemienienie wody w wino, a nie np. uzdrowienie, wskrzeszenie?” –  przez to pan Jezus chciał pokazać, że towarzyszy nam w codziennych sprawach, pomaga nam jeżeli mu zawierzymy, zaufamy. Należy też nie zapominać, że wino to nie tylko symbol uweselenia, ale też ciężkiej pracy związanej z uprawą winorośli i przetwórstwem, jest to długotrwały proces zależny od wielu czynników. Ks. Andrzej zwrócił też uwagę, że wino było nie tylko pierwszym ale i ostatnim cudem Pana Jezusa, kiedy przemienił swoją krew i  został z nami na zawsze min. pod postacią wina.

Na zakończenie poruszone zostały sprawy organizacji rekolekcji na G. Św. Anny 14-16.10.2016

GADU-GADU >>

Tu pod ww. linkiem możemy się dzielić różnymi informacjami związanymi z działalnością Ogniska.
Kronika