Ognisko Sycharowskie w Opolu – Parafia św. Jacka, ul. Tysiąclecia 11

Parafia
Spotkania w Parafii św. Jacka w Opolu, ul. Tysiąclecia 11 - w ostatni piątek miesiąca. Rozpoczynamy o 17:30 adoracją Najświętszego Sakramentu. O 18:30 odprawiana jest Msza Św. w intencji ratowania małżeństw, a po Mszy spotykamy się w salce za kościołem.
W pierwsze soboty miesiąca odbywają się spotkania Grupy Wsparcia.
Opiekunami duchowymi Ogniska są ks. Paweł Dubowik i ks. Dawid Kontny. W każdy czwartek możliwość rozmowy indywidualnej z ks. Pawłem Dubowikiem po uprzednim umówieniu się telefonicznie pod nr 503 373 271 lub pdubowik@wp.pl .
Parafia św. Jacka‎ >>>
Stowarzyszenie OPP

Na spotkanie w dniu 29 lipca przybyli: Janek, Marta, Agata, Marzena, Marcin, Kazik i Maryla, Dorota, Irek, Zenia, Bolek oraz ks. Paweł.

Tematem spotkania było wyrażanie zgody na rozwód. Ze względu na różne sytuacje często nie zdając sobie sprawy z konsekwencji ludzie wbrew własnemu sumieniu wyrażają taka zgodę. Marzena powołując się na wypowiedź O. Salija „Czy wolno katolikowi zgodzić się na rozwód?” zwróciła uwagę, że taka zgoda często jest odbierana jako przyzwolenie i rozgrzeszenie, przyznanie, że wszystko jest w porządku. Swoje zdanie, przekonania należy wyrazić spokojnie, tak by nie było to odebrane jako walka ze współmałżonkiem.

Dzieliliśmy się swoimi problemami – konkretnymi sytuacjami, które wywołują/wywoływały zgrzyty, nieporozumienia w naszych małżeństwach. Często wynikają one z nieporozumień, źle odczytanych intencji małżonka, innych oczekiwań. Zenia poleciła książkę Gary’ego Chapmana „Języki miłości”. Zwróciliśmy także uwagę na przyzwolenie społeczeństwa na różne sytuacje, gdzie atakowane jest nasze sumienie, również na fakt, iż ludzie w społeczeństwie katolickim nie do końca wiedzą czym jest sakrament małżeństwa.

 

 

GADU-GADU >>

Tu pod ww. linkiem możemy się dzielić różnymi informacjami związanymi z działalnością Ogniska.
Kronika