Ognisko Sycharowskie w Opolu – Parafia św. Jacka, ul. Tysiąclecia 11

Parafia
Spotkania w Parafii św. Jacka w Opolu, ul. Tysiąclecia 11 - w ostatni piątek miesiąca. Rozpoczynamy o 17:30 adoracją Najświętszego Sakramentu. O 18:30 odprawiana jest Msza Św. w intencji ratowania małżeństw, a po Mszy spotykamy się w salce za kościołem.
W pierwsze soboty miesiąca odbywają się spotkania Grupy Wsparcia.
Opiekunami duchowymi Ogniska są ks. Paweł Dubowik i ks. Dawid Kontny. W każdy czwartek możliwość rozmowy indywidualnej z ks. Pawłem Dubowikiem po uprzednim umówieniu się telefonicznie pod nr 503 373 271 lub pdubowik@wp.pl .
Parafia św. Jacka‎ >>>
Stowarzyszenie OPP

Spotkanie czerwcowe odbyło się w dniu zakończenia roku szkolnego. Wielu z nas pracuje w szkołach i chyba niektórym brakło już sił, więc przybyło na nie mniej osób niż zwykle. Byli to: Jola, Zenia, Gosia, Marzena, Janek, Basia, Dorota, Danusia, Danuta, Bolek oraz ks. Paweł.

Najpierw Marzenka poinformowała o nadchodzących wydarzeniach: rekolekcje ignacjańskie, wakacje … , a następnie przeczytała List Rady Wspólnoty do Sycharków – tutaj ,

Gosia podzieliła się swoimi refleksjami dotyczącymi tego listu oraz treścią homilii Jana Pawła II z 4.06.1991 r. w czasie pielgrzymki do Łomży nt czystości, małżeństwa i miłości. W dyskusji Marzenka zachęcała do czytania Pisma Św , aktywizacji darów, które już mamy, które otrzymaliśmy w sakramentach świętych.

Na zakończenie wysłuchaliśmy „O cierpliwości” ks Johna Bashobory .

Po zakończeniu oficjalnej części już w swobodnych rozmowach Bolek zaproponował zorganizowanie grilla w Siedliskach.

GADU-GADU >>

Tu pod ww. linkiem możemy się dzielić różnymi informacjami związanymi z działalnością Ogniska.
Kronika