Ognisko Sycharowskie w Opolu – Parafia św. Jacka, ul. Tysiąclecia 11

Parafia
Spotkania w Parafii św. Jacka w Opolu, ul. Tysiąclecia 11 - w ostatni piątek miesiąca. Rozpoczynamy o 17:30 adoracją Najświętszego Sakramentu. O 18:30 odprawiana jest Msza Św. w intencji ratowania małżeństw, a po Mszy spotykamy się w salce za kościołem.
W pierwsze soboty miesiąca odbywają się spotkania Grupy Wsparcia.
Opiekunami duchowymi Ogniska są ks. Paweł Dubowik i ks. Dawid Kontny. W każdy czwartek możliwość rozmowy indywidualnej z ks. Pawłem Dubowikiem po uprzednim umówieniu się telefonicznie pod nr 503 373 271 lub pdubowik@wp.pl .
Parafia św. Jacka‎ >>>
Stowarzyszenie OPP

W piątek 18 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie Ogniska Opolskiego. Tradycyjnie w grudniu nie odbywa się ono w ostatni piątek miesiąca, tylko w ostatni piątek przed świętami Bożego Narodzenia.

W spotkaniu uczestniczyli: Marzenka, Bogusia, Dorota, Gosia, Krysia- terapeutka, Bożena, Janusz, Marcin, Aniela, Agata, Basia, Danusia, ks. Andrzej, Marta, Agata.

Po mszy- Roratach spotkaliśmy się w salce przy piernikach i kawie/herbacie. Najpierw Marzenka przeczytała list od Ks Abpa Stanisława Gądeckiego do Andrzeja, a w zasadzie kierowanego do całej naszej Wspólnoty z podziękowaniami za trud pracy z małżeństwami w kryzysie, za świadectwa, zaangażowanie i wytrwałość kroczenia drogą nawrócenia. Wspomniała też o podziękowaniach od innych biskupów. Zainteresowanych tym tematem odsyłam  tutaj – szczególnie do zakładek po prawej stronie.

Drugą część  spotkania prowadziła  Krysia podejmując temat „Pracocholizm – jako jedna z przyczyn kryzysu w mażeństwie”.

Był to ostatni temat z cyklu „Przyczyny kryzysu małżeńskiego”, wypracowane materiały ukażą się wkrótce.

GADU-GADU >>

Tu pod ww. linkiem możemy się dzielić różnymi informacjami związanymi z działalnością Ogniska.
Kronika