Ognisko Sycharowskie w Opolu – Parafia św. Jacka, ul. Tysiąclecia 11

Parafia
Spotkania w Parafii św. Jacka w Opolu, ul. Tysiąclecia 11 - w ostatni piątek miesiąca. Rozpoczynamy o 17:30 adoracją Najświętszego Sakramentu. O 18:30 odprawiana jest Msza Św. w intencji ratowania małżeństw, a po Mszy spotykamy się w salce za kościołem.
W pierwsze soboty miesiąca odbywają się spotkania Grupy Wsparcia.
Opiekunami duchowymi Ogniska są ks. Paweł Dubowik i ks. Dawid Kontny. W każdy czwartek możliwość rozmowy indywidualnej z ks. Pawłem Dubowikiem po uprzednim umówieniu się telefonicznie pod nr 503 373 271 lub pdubowik@wp.pl .
Parafia św. Jacka‎ >>>
Stowarzyszenie OPP

Na spotkanie w ostatni piątek lutego przyszło bardzo dużo osób:

Marzena, Jola, Maryla i Kazik, Marta, Agata, Wojtek, Bolek, Halina, Andrzej, Alicja, Gosia, Celina, Krystyna, Renata i Mirosław, Jola, Krzysiek, Gosia, Sławka, Danusia, Dorota, Basia, Aniela, Zenia, Danuta, Magda, Mariusz, Marek, Bożena, ksiądz Paweł oraz ksiądz Andrzej.

Spotkanie prowadziła Zenia. Oglądaliśmy fragment nagrania rekolekcji WTM Sychar w Porszewicach w 2013 r. prowadzonych przez ks. M. Dziewieckiego „Ja … biorę Ciebie … za męża/żonę ” .  Zenia przygotowała nam zestaw pytań do refleksji JA… człowiek. Podała nam pytania pomocnicze na co zwrócić uwagę, jak je rozumieć i zaproponowała, by przez najbliższe dni czy tygodnie postarać się odpowiedzieć na nie.

Np: Jak rozumiem Bożą miłość, Czy mnie zaspokaja? Czy daje poczucie bezpieczeństwa? Na ile potrafię kochać? Czy kocham siebie? Jak świadomość Bożej miłości pomaga mi kochać drugiego człowieka? Czy chcę się rozwijać? – rozwój wieloaspektowy? Czy wiem czym są granice? Czy potrafię je zachować a także egzekwować? Czym jest wolność otrzymana od Boga? Czy znam swoje zranienia? Jaki mają wpływ na moje małżeństwo i na moje życie? Czy mam świadomość iż jestem powołany do świętości? Czy chcę do tego dążyć i jak?

Pozwoli nam to lepiej zrozumieć siebie i Boga.

GADU-GADU >>

Tu pod ww. linkiem możemy się dzielić różnymi informacjami związanymi z działalnością Ogniska.
Kronika