Ognisko Sycharowskie w Opolu – Parafia św. Jacka, ul. Tysiąclecia 11

Parafia
Spotkania w Parafii św. Jacka w Opolu, ul. Tysiąclecia 11 - w ostatni piątek miesiąca. Rozpoczynamy o 17:30 adoracją Najświętszego Sakramentu. O 18:30 odprawiana jest Msza Św. w intencji ratowania małżeństw, a po Mszy spotykamy się w salce za kościołem.
W pierwsze soboty miesiąca odbywają się spotkania Grupy Wsparcia.
Opiekunami duchowymi Ogniska są ks. Paweł Dubowik i ks. Dawid Kontny. W każdy czwartek możliwość rozmowy indywidualnej z ks. Pawłem Dubowikiem po uprzednim umówieniu się telefonicznie pod nr 503 373 271 lub pdubowik@wp.pl .
Parafia św. Jacka‎ >>>
Stowarzyszenie OPP

Na spotkanie w przedświąteczny piątkowy wieczór przybyli: ks. Andrzej, Zenia, Agata, Krysia, Kinga, Marta, Kazik i Maryla, Ola, Bolek, Krzysiek, Halina, Danusia, Basia, Dorota, Sławka, Marzenka, Agnieszka i Wojtek.

Rozważaliśmy słowa Ewangelii z przypadającego dnia: Łk 1, 5-25. Bardzo spodobało nam się rozważanie ks. Andrzeja – W tamtych czasach tylko raz w roku jeden z kapłanów miał szczęście spotkać się z Bogiem. My nie doceniamy tego, że możemy przyjmować Pana Jezusa codziennie w Komunii Św, w dowolnej chwili możemy wstąpić do kościoła i pobyć z naszym Panem.

Nie ma co dziwić się Zachariaszowi, że tak sceptycznie przyjął słowa Anioła, nie wiedział czego ma spodziewać się podczas pobytu w przybytku Pańskim, zajęty i przejęty posługą został zaskoczony kolejną wieścią. Tyle czasu czekał na syna, już pogodził się z tym, że nie będzie go mieć, a tu nagle taka wiadomość. A my? Czy zdajemy sobie sprawę, że równie długo możemy czekać na powrót męża, żony? A po latach – czy będziemy gotowi go przyjąć, jeżeli otrzymamy taką łaskę?

Mam nadzieję, że udało mi się oddać sens wypowiedzi księdza Andrzeja.

 

GADU-GADU >>

Tu pod ww. linkiem możemy się dzielić różnymi informacjami związanymi z działalnością Ogniska.
Kronika