Ognisko Sycharowskie w Opolu – Parafia św. Jacka, ul. Tysiąclecia 11

Parafia
Spotkania w Parafii św. Jacka w Opolu, ul. Tysiąclecia 11 - w ostatni piątek miesiąca. Rozpoczynamy o 17:30 adoracją Najświętszego Sakramentu. O 18:30 odprawiana jest Msza Św. w intencji ratowania małżeństw, a po Mszy spotykamy się w salce za kościołem.
W pierwsze soboty miesiąca odbywają się spotkania Grupy Wsparcia.
Opiekunami duchowymi Ogniska są ks. Paweł Dubowik i ks. Dawid Kontny. W każdy czwartek możliwość rozmowy indywidualnej z ks. Pawłem Dubowikiem po uprzednim umówieniu się telefonicznie pod nr 503 373 271 lub pdubowik@wp.pl .
Parafia św. Jacka‎ >>>
Stowarzyszenie OPP

Na spotkanie w ostatni piątek lipca przybyli: Maryla i Kazik, Krystyna, Jola, Aniela, Kinga, Benia, Agata, Marzena, Dorota, Beata, Andrzej, Ania, Krzysiek, Bolek oraz  ks. Paweł. Już na początku spotkania okazało się, że Krystyna jest terapeutką i chętnie służy pomocą zarówno grupie jak i osobom indywidualnym. Będzie do dyspozycji na/po każdym spotkaniu piątkowym, a może nawet sobotnim.

Spotkanie prowadziła Aniela. Najpierw zachęcała do czytania różnych książek, które można  kupić lub wypożyczyć u niej. Szczególną uwagę zwróciła na pozycję: Droga do szczęścia i wolności”, której autorką jest Dagmara Koguciuk. Następnie dzieliła się informacjami nt. kryzysów małżeńskich na podstawie lektury „Najkrócej o zwyciężaniu kryzysów małżeńskich” ks. Orzechowskiego.  Dowiedzieliśmy się, że aby małżeństwo przetrwało potrzebna jest świadomość, że kryzysy będą i że można je przezwyciężać. Warunkami dojrzałej osobowości są:

  • praca nad sobą (zaczynamy od poszukania swoich talentów i eliminacji wad)
  • tolerancja (tolerujemy odmienność drugiego człowieka, ale nie zgadzamy się na coś, co uderza w dobro rodziny)
  • kultura uczuć
  • krytyczna samoocena
  • nieustanne poszukiwanie prawdy.

Ze względu na brak czasu nie zdążyliśmy omówić wszystkich punktów i wrócimy do tego tematu na następnym spotkaniu.

GADU-GADU >>

Tu pod ww. linkiem możemy się dzielić różnymi informacjami związanymi z działalnością Ogniska.
Kronika