Ognisko Sycharowskie w Opolu – Parafia św. Jacka, ul. Tysiąclecia 11

Parafia
Spotkania w Parafii św. Jacka w Opolu, ul. Tysiąclecia 11 - w ostatni piątek miesiąca. Rozpoczynamy o 17:30 adoracją Najświętszego Sakramentu. O 18:30 odprawiana jest Msza Św. w intencji ratowania małżeństw, a po Mszy spotykamy się w salce za kościołem.
W pierwsze soboty miesiąca odbywają się spotkania Grupy Wsparcia.
Opiekunami duchowymi Ogniska są ks. Paweł Dubowik i ks. Dawid Kontny. W każdy czwartek możliwość rozmowy indywidualnej z ks. Pawłem Dubowikiem po uprzednim umówieniu się telefonicznie pod nr 503 373 271 lub pdubowik@wp.pl .
Parafia św. Jacka‎ >>>
Stowarzyszenie OPP

Na spotkanie przybyli: Jola z Ewą, Miecia, Zenia, Krysia, Gosia, Magda, Agata, Kinga, Bolek, Marzena, Halina, Krysia, Danusia, Urszula, Basia, Aniela, Dorota, Kinga, Wojtek oraz ks. Paweł.

Spotkanie prowadził Bolek na podstawie książki Garry’ego Chapmana „Małżeństwo w separacji – jeszcze jest nadzieja na uzdrowienie związku” (cd spotkania styczniowego). Uczestnicy  spotkania zabierali głos odnosząc poruszane kwestie do swojej sytuacji i doświadczeń.

Ważniejsze myśli :

  • Pokora – z taktem i delikatnością podchodzić do współmałżonka, nie napadać na siebie, szukać płaszczyzn do rozmowy,  a w sytuacjach trudnych unikać konfrontacji do czasu, aż będzie się gotowym. W sytuacjach trudnych nasza delikatność może być odebrana jako słabość.
  • Wyrzeczenie się egoizmu – należy słuchać czego oczekuje ode mnie druga osoba, ale uważać, by nie odbywało się to moim kosztem, poniżeniem (nie mogę tracić godności).
  • Wypominanie potknięć – nie przynosi żadnego owocu
  • Zaufanie – Miłość wszystkiemu wierzy. Zaufanie znika, gdy zniknie uczciwość. Potrzeba czasu, by odbudować zaufanie.
  • Odbudować jedność – pierwszym krokiem do tego jest oddanie wszystkiego Panu Bogu, pracujemy nad własnym rozwojem.

Droga do uzdrowienia – Idź do Pana Jezusa w czasie adoracji i porozmawiaj z Nim.

Zadanie domowe 🙂 W modlitwie sporządź listę rzeczy, które możesz zrobić dla współmałżonka.

 

GADU-GADU >>

Tu pod ww. linkiem możemy się dzielić różnymi informacjami związanymi z działalnością Ogniska.
Kronika