Ognisko Sycharowskie w Opolu – Parafia św. Jacka, ul. Tysiąclecia 11

Parafia
Spotkania w Parafii św. Jacka w Opolu, ul. Tysiąclecia 11 - w ostatni piątek miesiąca. Rozpoczynamy o 17:30 adoracją Najświętszego Sakramentu. O 18:30 odprawiana jest Msza Św. w intencji ratowania małżeństw, a po Mszy spotykamy się w salce za kościołem.
W pierwsze soboty miesiąca odbywają się spotkania Grupy Wsparcia.
Opiekunami duchowymi Ogniska są ks. Paweł Dubowik i ks. Dawid Kontny. W każdy czwartek możliwość rozmowy indywidualnej z ks. Pawłem Dubowikiem po uprzednim umówieniu się telefonicznie pod nr 503 373 271 lub pdubowik@wp.pl .
Parafia św. Jacka‎ >>>
Stowarzyszenie OPP

 Nasze comiesięczne spotkanie odbyło się jak zwykle w ostatni piątek miesiąca. Tym razem było to w zasadzie już drugie spotkanie, bo  tydzień wcześniej – 25 stycznia – wielu z nas było na  otwarciu Ogniska w Kędzierzynie Koźlu.

Niestety sama nie dojechałam, ale relację przygotowała Marzenka.

W spotkaniu uczestniczyli: Maria, Aniela, Bolesław, Agata, Marzena, Mieczysława, Danusia, Barbara, Ks. Paweł, Andrzej. Staraliśmy się porozmawiać w jaki sposób można okazywać sobie miłość mimo oddalenia. Oparliśmy się o tekst „Hymnu o miłości”. Miłość cierpliwa jest… (nie oczekuj, że to co psuło się tak długo nagle zmieni się samo…). Miłość łaskawa jest… („łaskawy” oznacza w oryginale „pożyteczny albo przynoszący korzyść”… a więc trzeba starać się wypowiadać słowa i robić rzeczy, które dla drugiej osoby są pożyteczne i przynoszą jej korzyść). Miłość nie zazdrości… (Wzajemnie zazdrościmy sobie różnych rzeczy zamiast modlić się i dokładać różnych starań, aby jak najszybciej doszło do pojednania). Miłość nie szuka poklasku, nie unosi się pychą… (Miłość nie ogłasza własnych zasług)…

Na kolejnych spotkaniach omówimy dalsze wersety „Hymnu o miłości”.

GADU-GADU >>

Tu pod ww. linkiem możemy się dzielić różnymi informacjami związanymi z działalnością Ogniska.
Kronika