Ognisko Sycharowskie w Opolu – Parafia św. Jacka, ul. Tysiąclecia 11

Parafia
Spotkania w Parafii św. Jacka w Opolu, ul. Tysiąclecia 11 - w ostatni piątek miesiąca. Rozpoczynamy o 17:30 adoracją Najświętszego Sakramentu. O 18:30 odprawiana jest Msza Św. w intencji ratowania małżeństw, a po Mszy spotykamy się w salce za kościołem.
W pierwsze soboty miesiąca odbywają się spotkania Grupy Wsparcia.
Opiekunami duchowymi Ogniska są ks. Paweł Dubowik i ks. Dawid Kontny. W każdy czwartek możliwość rozmowy indywidualnej z ks. Pawłem Dubowikiem po uprzednim umówieniu się telefonicznie pod nr 503 373 271 lub pdubowik@wp.pl .
Parafia św. Jacka‎ >>>
Stowarzyszenie OPP
1.

W dniu 15 stycznia 2014r. liderka Ogniska Sychar w Opolu została zaproszona na spotkanie  formacyjne młodzieży franciszkańskiej celem przedstawienia Wspólnoty Sychar i jej charyzmatu. W spotkaniu tym uczestniczyła spora grupa studentów z Opola oraz młodzież franciszkańska z Kędzierzyna Koźla (gdzie za tydzień powstaje nowe Ognisko WTM Sychar w diecezji Opolskiej). Młodzież ta zetknęła się z nami podczas  jesiennych rekolekcjach 2013r na Górze Św. Anny co zaowocowało tym, że  postanowili nas zaprosić. To bardzo cenne doświadczenie, dzielić się z osobami, które będą przygotowywać się do małżeństwa. Zarówno  młodzież jak i ich Opiekun O. Maciej okazywali żywe zainteresowanie zadając różnego rodzaju pytania.

Liderka bardzo dziękuje osobom, które wspierały modlitwą :)…

2.

W niedzielę 19 stycznia 2014r. przedstawiciele Opolskiego Ogniska Sychar (Gosia, Kinga, Bożenka i Marzena) uczestniczyli w spotkaniu Duszpasterstwa Prawników w Opolu. Spotkanie to miało  na celu zaprezentowanie WTM Sychar i nawiązanie ewentualnej współpracy. Z uwagi na fakt, iż na to spotkanie  nie przyszło zbyt wiele osób to Diecezjalny Duszpasterz Prawników zaprosił nas na kolejne spotkanie, które ma odbyć się w miesiącu maju. Cieszymy się za zaproszenie bo rozmowa, którą dzisiaj podjęliśmy  przebiegała bardzo ciekawie i w ciepłej atmosferze.

Dziękujemy Sycharkom za wsparcie modlitewne 🙂 …

GADU-GADU >>

Tu pod ww. linkiem możemy się dzielić różnymi informacjami związanymi z działalnością Ogniska.
Kronika