Ognisko Sycharowskie w Opolu – Parafia św. Jacka, ul. Tysiąclecia 11

Parafia
Spotkania w Parafii św. Jacka w Opolu, ul. Tysiąclecia 11 - w ostatni piątek miesiąca. Rozpoczynamy o 17:30 adoracją Najświętszego Sakramentu. O 18:30 odprawiana jest Msza Św. w intencji ratowania małżeństw, a po Mszy spotykamy się w salce za kościołem.
W pierwsze soboty miesiąca odbywają się spotkania Grupy Wsparcia.
Opiekunami duchowymi Ogniska są ks. Paweł Dubowik i ks. Dawid Kontny. W każdy czwartek możliwość rozmowy indywidualnej z ks. Pawłem Dubowikiem po uprzednim umówieniu się telefonicznie pod nr 503 373 271 lub pdubowik@wp.pl .
Parafia św. Jacka‎ >>>
Stowarzyszenie OPP

W dniach 29.11 – 1.12.2013 odbyły się w Głębinowie k. Nysy rekolekcje dla Ogniska Opolskiego i  chętnych osób z całego kraju. Przyjechało ok. 40 osób.

Temat rekolekcji : „Czekam na Ciebie, Panie” poprowadził ks. Paweł Dubowik.

Rozpoczęliśmy w piątek 29.11.2013  kolacją o godz. 19.00, później wzięliśmy udział we mszy św.

W sobotę był czas dla Pana Boga, bliźniego oraz siebie. Adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia, konferencje, Sakrament Pokuty…. Dużo czasu poświęciliśmy samotności oraz byciu samemu, przestrzeni potrzebnej każdemu człowiekowi wokół siebie, między ludźmi oraz między Bogiem a człowiekiem. Wieczorem obejrzeliśmy film „Odważni”.

Był czas na kawę, słodycze, oscypki, spacer oraz rozmowy indywidualne.

W niedzielę po mszy św. odbył się miting otwarty oraz dzielenie się świadectwem, odkryciem…, by po obiedzie udać się do domów nieść miłość, pokój, dawać świadectwo swoją postawą.

Myślę, że każdemu udzieliła się wspaniała atmosfera.

Grupa 14 opolska miała jeszcze miting 12 krokowy. Wspominaliśmy również osoby, które z różnych powodów nie mogły być z nami.

 

GADU-GADU >>

Tu pod ww. linkiem możemy się dzielić różnymi informacjami związanymi z działalnością Ogniska.
Kronika