Ognisko Sycharowskie w Opolu – Parafia św. Jacka, ul. Tysiąclecia 11

Parafia
Spotkania w Parafii św. Jacka w Opolu, ul. Tysiąclecia 11 - w ostatni piątek miesiąca. Rozpoczynamy o 17:30 adoracją Najświętszego Sakramentu. O 18:30 odprawiana jest Msza Św. w intencji ratowania małżeństw, a po Mszy spotykamy się w salce za kościołem.
W pierwsze soboty miesiąca odbywają się spotkania Grupy Wsparcia.
Opiekunami duchowymi Ogniska są ks. Paweł Dubowik i ks. Dawid Kontny. W każdy czwartek możliwość rozmowy indywidualnej z ks. Pawłem Dubowikiem po uprzednim umówieniu się telefonicznie pod nr 503 373 271 lub pdubowik@wp.pl .
Parafia św. Jacka‎ >>>
Stowarzyszenie OPP

Na spotkaniu w ostatni piątek stycznia było bardzo dużo osób: Małgorzata, Kinga, Beata, Sławka, Marieta, Zenona, Stanisław, Norbert, Grzegorz, Bolesław, Olek, Ola, Ania, Marzena, Aniela, Urszula, Zuzanna, Krzysztof, Czesława, Agata, Danka, Dorota, ks. Paweł oraz prowadząca – psycholog Małgorzata W.. Tematem spotkania było „Stawianie granic”. Temat bardzo potrzebny, choćby po to, aby uświadomić sobie, że stawianie granic, asertywność nie „kłóci się” z pokorą (nie mylić z upokorzeniem), ale idzie z nią w parze. Niektórym z nas wydawało się, że pokorny człowiek to taki, który siedzi cicho, nie broni się przed atakami, a to przecież ktoś, kto uznaje całą prawdę o sobie, jest świadomy nie tylko swoich wad, ale i zalet. Pokora nie ma nic wspólnego z pogardą wobec własnej osoby, z poniżaniem samego siebie, z dostrzeganiem w sobie wyłącznie negatywnych cech czy z zapominaniem o niezwykłej godności, jaką ma każdy człowiek. Nadstawianie drugiego policzka ma sens tylko wtedy, gdy pobudzi atakującego do refleksji, zatrzymania w negatywnym działaniu.

GADU-GADU >>

Tu pod ww. linkiem możemy się dzielić różnymi informacjami związanymi z działalnością Ogniska.
Kronika