Ognisko Sycharowskie w Opolu – Parafia św. Jacka, ul. Tysiąclecia 11

Parafia
Spotkania w Parafii św. Jacka w Opolu, ul. Tysiąclecia 11 - w ostatni piątek miesiąca. Rozpoczynamy o 17:30 adoracją Najświętszego Sakramentu. O 18:30 odprawiana jest Msza Św. w intencji ratowania małżeństw, a po Mszy spotykamy się w salce za kościołem.
W pierwsze soboty miesiąca odbywają się spotkania Grupy Wsparcia.
Opiekunami duchowymi Ogniska są ks. Paweł Dubowik i ks. Dawid Kontny. W każdy czwartek możliwość rozmowy indywidualnej z ks. Pawłem Dubowikiem po uprzednim umówieniu się telefonicznie pod nr 503 373 271 lub pdubowik@wp.pl .
Parafia św. Jacka‎ >>>
Stowarzyszenie OPP

Jesteśmy po rekolekcjach Ogniska Opolskiego Sychar w Głębinowie. Było nas (z osobami dojeżdżającymi i dziećmi)  21. Wszyscy bez wyjątku jesteśmy zachwyceni miejscem – Jedliśmy posiłki patrząc na mieniącą się w słońcu taflę zamarzniętego jeziora i szczyty Gór Opawskich, a z wieży widokowej na 4 piętrze rozciąga się cudowny widok…..

Temat przewodni rekolekcji „Pan Bóg chce mnie przytulić”  już na samym początku wywołał  w nas głębokie poruszenie, bo każdy  z  nas uświadomił sobie jak brak mu przytulenia i poczuł ogromną potrzebę przytulenia się do Pana Boga. Ksiądz Paweł poprowadził 3 konferencje:

1. „Jaki ja jestem słaby…”

2. „Sumienie – głos Boga we Mnie”

3. „Spowiedź – zeznanie, czy spotkanie z Miłością”

Czwartą konferencję ” Bóg wybacza… A ja? poprowadziła EL.

Adorowaliśmy także Najświętszy Sakrament – w oratorium oraz w plenerze, uczestniczyliśmy w Eucharystii, rozważaliśmy Pismo Święte, otrzymaliśmy błogosławieństwo Ks. Biskupa Andrzeja, uczestniczyliśmy w mitingu otwartym 12 kroków…..

Hania jak zwykle upiekła przepyszne ciasta, przywiozła owoce, więc mieliśmy też ucztę dla podniebienia:-)

Cudowne konferencje i przeżycia, wspaniała atmosfera, przepiękne miejsce, wykwintne posiłki oraz Kochani i Kochający  Ludzie… to wszystko złożyło się na to, iż żal było wyjeżdżać……

Ci. którzy nie byli niech żałują 😉

GADU-GADU >>

Tu pod ww. linkiem możemy się dzielić różnymi informacjami związanymi z działalnością Ogniska.
Kronika